Instagramming

Lamtumirë fotove me bikini në Instagramin e Viola Spiros

Shkruar nga Anabel

23 Janar 2020

Lamtumirë fotove me bikini në Instagramin e Viola Spiros

Viola Spiro ka marrë një vendim: Jo më foto me bikini në Instagram! Dhe jo më komente në Instagram. Qenkan dy vendime. Në shumicën e fotove të moderatores nuk komenton dot kush, përveç atyre të postuara para prillit të 2015-s që i kanë ende të hapura seksionet e komenteve.

E ftuar në Wake Up, Viola protestoi menjëherë për etiketimin si bukuroshe nga Isli Islami. Ajo po përpiqet t’i largohet imazhit të vajzës seksi apo të bukur dhe po fokusohet te puna dhe te serioziteti. Gjatë intervistës, në ekran shfaqeshin foto të sajat marrë nga Instagrami. Njëra prej tyre ishte kjo që nxiti deklaratën e mëposhtme:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by V (@violaspiro) on

“Këto janë foto të para dy viteve, nuk ka shans të postoj më foto me bikini. Asnjëherë nuk mund të më shohësh totalisht me bikini. Mendoj se jam rritur dhe nuk e shoh më veten dot ashtu. Nuk do më pëlqente të shfaqesha gjithë kohës kështu. Dua t’u largohem epiteteve vajza seksi apo... Kam qenë e vogël kur nuk i mendonim gjërat, postimet. Mendoj se është më mirë për figurën time të mos jem e ekspozuar. Ishte një moment që po shikoja veten time në verë dhe thashë që do ishte më mirë të isha me golfin deri te hunda.”

Dhe po ta vini re, postimet e fundit të Violës janë gjithnjë e më modeste. Veshjet janë të thjeshta, nuk ekspozohet shumë lëkurë dhe dekolteja është e hijshme. Ndoshta ngaqë është dimër, do thoni ju, por edhe në verë vihet re i njëjti trend. 

MOS I HUMBISNI