Social Buzz

Si janë të famshmit në LinkedIn, Facebook, Instagram dhe Tinder

Shkruar nga Anabel

24 Janar 2020

Si janë të famshmit në LinkedIn, Facebook, Instagram dhe Tinder

Dolly Parton postoi një kolazh në Instagram ku secili rrjet social kishte një foto që i shkonte për shtat. Kështu nisi trendi më i ri viral. Të gjithë, duke nisur nga Ellen DeGeneres e deri te Rudina Magjistari, publikuan një version të memes.

Ideja është që duhet të gjeni foto të vetes që janë të denja për LinkedIn, Facebook, Instagram dhe Tinder. LinkedIn kërkon foto profesionale, mundësisht veshur me këmishë. Facebook kërkon foto që mund t’i shohë edhe fisi. Instagrami të lejon të jesh vetvetja, ndërsa në Tinder mund të çmendesh.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ellen DeGeneres (@theellenshow) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Garner (@jennifer.garner) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mark Ruffalo (@markruffalo) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gordon Ramsay (@gordongram) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kerry Washington (@kerrywashington) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Chastain (@jessicachastain) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Anabel Life (@anabel_media) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by RUDINA MAGJISTARI (@rudinamagjistari) on

MOS I HUMBISNI