TV Mania

Vazhdojmë me koncertet nga shtëpia: Muzikanti bën bashkë këngëtarët shqiptarë!

Shkruar nga Anabel

25 Mars 2020

Vazhdojmë me koncertet nga shtëpia: Muzikanti bën bashkë

Mario Deda, vëllai muzikant i Julian Dedës, që prej 15 marsit ka nisur me koncerte live nga shtëpia!  "Quarantine live session", është një bashkëpunnim mes Marios, ekipit të tij dhe këngëtarëve të ndyshëm që i janë bashkuar kësaj nisme.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mario Deda (@mariodeda) on

Koncertet nga shtëpia nisën me Eneda Tarifën, e cila performoi "Ma zgjat dorën", duke vijuar më tej me Anjeza Shahinin.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mario Deda (@mariodeda) on

Edhe duke qenë secili në shtëpitë e tyre, ia dolën të sillnin performanca të arrira, duke argëtuar online të gjithë shqiptarët që prej ditësh ndodhen në vetë izolim.

I ftuar në Wake Up, Mario Deda zbuloi se këngëtarja e ftuar në live-in e radhës do të jetë Besa Kokëdhima.

"Muzikë nga shtëpia" ka qenë nisma më popullore që nga koha kur e gjithë bota ndaloi me aktivitetet e jetës normale.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chiara Ferragni (@chiaraferragni) on

Këngëtarë (dhe jo vetëm) nga e gjithë bota janë kujdesur të mbajnë njerëzit optimistë përmes tingujve dhe këngëve më të dashura.

MOS I HUMBISNI