Celebrity

Të shëruar nga koronavirusi, Tom Hanks dhe bashkëshortja kthehen në Amerikë

Shkruar nga Anabel

28 Mars 2020

Të shëruar nga koronavirusi, Tom Hanks dhe bashkëshortja kthehen

Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij, Rita Wilson u kthyen në shtëpinë e tyre në Los Angeles pasi kaluan disa javë në izolim si pasojë e diagnozës pozitive me koronavirus.

Aktori u shtriq, preku tokën dhe kërceu kur zbriti nga avioni privat. Më pas, çifti u fotografua në një makinë bashkë, rrugës për në shtëpi.

Të shëruar nga koronavirusi, Tom Hanks dhe bashkëshortja kthehen

Tom dhe Rita, të dy 63 vjeç, ndodheshin në Australi për fazat e para të produksionit të filmit biografik mbi jetën e Elvis Presley, me regji të Buz Lurhmann. Atje morën lajmin se ishin infektuar me koronavirus.

Ata u shtruan për pak ditë në spital dhe më pas u izoluan në shtëpi. Dy javë pas diagnozës dhe pak ditë para se të udhëtonin drejt Amerikës, aktori tha në Tëitter se ai dhe bashkëshortja ndihen më mirë.

Nuk dihet ende nëse janë shëruar tërësisht nga virusi.

Burimi: Page Six

MOS I HUMBISNI