Shqipëria

Surprizë: Fundjava solli zyrtarisht dimrin në vend!

Shkruar nga Anabel

21 Nëntor 2020

Surprizë: Fundjava solli zyrtarisht dimrin në vend!

Kjo e shtunë nëntori, duket se solli zyrtarisht dimrin në vendin tonë. Pavarësisht motit të kthjellët, është vënë re një ulje e theksuar e temperaturave dhe sipas Meteoalb do të vazhdojnë përgjatë gjithë fundjavës. 

Kryesisht në mëngjes dhe në darkë, sigurohuni të jeni veshur mirë pasi temperaturat do të arrijnë deri në -2 dhe -3 gradë, pavarësisht diellit që duket sikur shkëlqen përtej dritares.

Nëse kishit bërë plane për udhëtim diku në zonat veriore apo veri-lindore, bëhuni gati për dëborën e parë dhe merrni masa.

Edhe në ditët në vijim, temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme ku do të variojnë : në zonat malore nga -2°C në 05°C dhe në zonat e ulëta nga 00°C në 10°C. Dimri erdhi dhe në kohë pandemie, duhet të na gjejë më të përgatitur se kurrë, prandaj, niseni duke lexuar artikujt më poshtë!MOS I HUMBISNI