Celebrity

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të famshëm shqiptarë

Shkruar nga Anabel

31 Korrik 2020

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Marsela Cibukaj

 Këngëtarja humbi plot 40 kilogramë në një vit, vetëm duke u ushqyer shëndetshëm.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Trim Ademi (True Kapo/Capital T)

Nëse keni qenë ndjekës të muzikës së Capital T, që prej fillimit atëherë jeni dëshmitarë të transformimit të tij ndër vite. Six pack-u i thotë të gjitha:

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Capital T (@truekapo) on

 - Eduart Ndocaj

Deputeti "kaubojs" në maj të 2020-ës tha në emisionin ‘Ftesë në 5’ se i duhej një garderobë e re. Eduart Ndocaj ka pësuar një nga ndryshimet më të mëdha dhe në foto/video, pamjet e tij duken si të dy njerëzve të ndryshëm. I pyetur nga disa emisione ku ai ka qenë i ftuar, Ndocaj nuk ka dhënë një përgjigje specifike se si është dobësuar, por ai thotë se e ka arritur këtë peshë edhe “me metoda mjekësore, edhe me dietë shumë strikte”, duke lënë të kuptohet se i është nënshtruar një operacioni, por vazhdon të mos konsumojë më ushqim si më parë. Ndryshimin vlerësojeni vetë:

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Filloreta Raçi (Fifi)

Në 2019-ën, Fifi vendosi të hiqte balonin gastrik të vendosur në stomak, kreu disa seanca dobësimi dhe tani seanca për tonifikimin e muskujve. Për më tepër lexoni këtu.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Rudina Dembacaj

Aktorja ka humbur 35 kilogramë vetëm falë regjimit fasting. Për më shumë lexoni këtu.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Sara Hoxha

Sara pranon se kreu një ndërhyrje për rënien në peshë, por ajo nuk e rekomandon këtë.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Linda Halimi

Linda Halimi rrëfeu për revistën “People” se në vitet e luftës në Kosovë nuk kishte ç’të hante. Ajo shtoi konsiderueshëm në peshë pas luftës, kur tha se hante si për të zëvendësuar atë që s’kishte ngrënë dot. Por me palestër të vazhdueshme, Linda tashmë është krenare për fizikun e tonifikuar.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Valbona Mema

Këngëtarja e muzikës popullore të Shqipërisë së Mesme, Valbona Mema, mund të konsiderohet si një tjetër histori suksesi. Një regjim i rregullt me dietë dhe palestër duhet të ketë qenë zgjidhja për Valbonën.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Arian Çani

Nëse kthehemi disa emisione pas, do të shohim se Arian Çani nuk kanë qenë gjithnjë kaq elegant sa sot.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Big Mama

Big Mama ka treguar vazhdimisht se pesha i krijonte probleme. Madje, dietat e ndryshme nuk funksionuan. Kohë më parë, këngëtarja iu nënshtrua një operacioni për zvogëlimin e stomakut dhe më në fund, ndihet mirë. Rezultati është mëse i dukshëm.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

- Ilir Meta

Presidenti Meta pësoi një ndryshim drastik, ku i njohur për mbipeshën e tij, ai na surprizoi të gjithëve me një pamje tejet të re.

Pas rënies në peshë: Ja si duken sot disa personazhe të

MOS I HUMBISNI