Make-Up

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin e saj me ca detaje të thjeshta!

Shkruar nga Anabel

5 Janar 2021

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Nga prerja e re e flokëve të Britney-t e deri te stili i Dua Lipës, vitet ’90 janë rikthyer më mirë se kurrë, por Bella Hadid mbetet adhuruesja më e madhe e dekadës.

Modelja ka provuar gjithçka që lidhet me atë periudhë të modës.

Këtu janë vetëm disa nga ‘sekretet’ e Bella Hadid për të rikrijuar dhe ju stilin e asaj kohe:

Me vetulla të holla, rouge për faqet dhe ton të theksuar sysh, Bella arrin të sjellë një look tërësisht retro:

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Ç'duhet të keni parasysh:

Makeup-i bronze

Tualeti i “syve si mace” (cat eye), baluket dhe ngjyrat në nuanca bronze janë të gjitha elemente të viteve ’90.

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Fijet e theksuara e të guximshme të flokëve do jenë një trend këtë sezon dimri dhe Bella nuk humbi kohë:

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Toni i syve ngjyrë blu është një tjetër element përfaqësues i makeup-it të atëhershëm:

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Mini-gërshetat

Një stil “old-school”, shumë nostalgjikë për të gjithë ata që kanë jetuar në vitet ’90.

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Kapja e thjeshtë me kapëse flokësh

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Gjysmë-gërshetat

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Flokë të kapur rrëmujshëm, duke lënë baluket e lira

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Makeup-i me sytë “smokey” ngjason shumë me stile të famshme të tualetit në vitet ’90.

Askush s’i rikthen vitet ’90 si Bella Hadid: Si ta rikrijoni stilin

Burimi: Bustle

MOS I HUMBISNI