Celebrity

Gjejeni pak sa do të paguhet Sarah Jessica Parker në rikthimin e Sex and the City

Shkruar nga Anabel

12 Janar 2021

Gjejeni pak sa do të paguhet Sarah Jessica Parker në rikthimin e Sex

Siç mund ta keni dëgjuar, Sex and the City do të rikthehet së shpejti me seri të reja dhe një titull tjetër! "And Just Like That", risjell aktoret origjinale të serialit të famshëm (përveç Kim Cattrall), por tani do ndalemi pak tek fitimet. 

Sa mendoni se do të paguhet Sarah Jessica Parker për rolin e saj në serialin e ri? Mos aludoni, sepse sidoqoftë imagjinata juaj është larg realitetit.

Sipas  Variety, Sarah Jessica Parker do të paguhet me 1 milionë dollarë për çdo episod të "And Just Like That". Seriali i ri do të ketë 10 seri dhe me një matematikë të thjeshtë, buxheti i aktores vetëm nga ky projekt shkon në 10 milionë dollarë.

Kjo pagesë është shumë më e lartë, krahasuar me pagesën që merrte gjatë xhirimeve të Sex and the City, 275,000 dollarë për episod.

Gjithsesi, ajo ka qenë pjesë e Sex and the City për 6 sezone dhe mund t'i merrni me mend fitimet marramendëse. 

 

 

MOS I HUMBISNI