Social Buzz

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme të momentit!

Shkruar nga Anabel

22 Janar 2021

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

Ju prezantojmë me Bernie Sanders, senatorin amerikan që me siguri ju e njihni nga memet e dy ditëve të fundit. Bernie, ish-kandidat për president i cili e humbi nominimin ndaj Joe Biden, e gjeti veten krejt papritur në çdo situatë të mundshme të krijuar në Twitter dhe Instagram. 

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

Qëndrimi i tij epik dhe veshja aq praktike morën vëmendje edhe më shumë sesa vetë presidenti i ri i SHBA-ve.

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

Pse përfundoi duke u bërë meme?

Senatori u fotografua i ulur diku këmbëkryq, me maskë në fytyrë dhe duart e vendosura në dorashka të mbledhura për të mos e ndjerë dhe aq të ftohtin e Washingtonit, teksa shihte gjithë kërshëri ceremoninë e inagurimit të presidentit. 

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

Diçka kishte tek ajo pozë aq origjinale sa brenda pak minutash, Bernie e gjeti veten në çdo skenë filmi, në çdo foto të famshme dhe çdo situatë që flet më shumë se fjalët.

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

Ç'mendon senatori për famën e papritur në rrjete sociale? 

Thotë se është në dijeni se ku ka përfunduar fotoja e tij epike, por s'ka parë shumë nga memet.

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

"Unë thjesht po qëndroja aty dhe po përpiqesha të rrija ngrohtë. E kisha mendjen tek çfarë po ndodhte."-u shpreh Sanders gjatë intervistës së tij të fundit, por përgjigjja ndryshoi kur pa këtë meme.

Senatori krah vajzave të Sex and the City!

Si senatori amerikan përfundoi në memen më të famshme

"Ah, po këtë e kam parë!"- tregoi ai duke qeshur.

Memet me senatorin amerikan u bënë të famshme jo pak edhe nëpër faqet tona të memeve. Si përshembull, e pamë senatorin në panelin e djemve të Përputhen.

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DNSH ™ (@dnsh)

Duke përballuar me qetësi të ftohtin e Korçës...

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DNSH ™ (@dnsh)

Apo krah politikanëve tanë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DNSH ™ (@dnsh)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Filmatic (@filmatic)

MOS I HUMBISNI