Celebrity

Kuptimi i veçantë pas emrit që Gigi Hadid zgjodhi për të bijën

Shkruar nga Anabel

22 Janar 2021

Kuptimi i veçantë pas emrit që Gigi Hadid zgjodhi për

Më në fund, bota e zbuloi si quhet bebushja e Gigi Hadid dhe Zayn Malik. Khai është emri i veçantë që çifti zgjodhi për vajzën dhe pas kërkimesh intensive, rezulton se përpos kuptimit  -“triumf" nga origjina vietnameze dhe "mbretëror" nga origjina arabe,- Gigi i ka vënë të bijës emrin e gjyshes!

Burime për TMZ, thonë se vogëlushja është quajtur Khai në nder të gjyshes (nga i ati) të modeles, emri i të cilës ishte Khairiah.

Kuptimi i veçantë pas emrit që Gigi Hadid zgjodhi për

Khai në arabisht nënkupton "i kurorëzuari" dhe prindërit e rinj janë siguruar që si emri dhe mbiemri të flasin për një mretërore të vogël! Nëse s'e dinit mbiemri i këngëtarit (Malik) nënkupton (mbret) dhe praktikisht vajza quhet: "mbreti i kurorëzuar".

Meqë jemi këtu, kjo është gjyshja e Gigi-it, prej të cilës u frymëzua për emrin  e veçantë të së bijës. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mohamedhadid. (@mohamedhadid)

Kuptimi i veçantë pas emrit që Gigi Hadid zgjodhi për

MOS I HUMBISNI