Social Buzz

Fotot virale: Përpara spitalit, qenushja pret të zotin e sëmurë për ditë me radhë

Shkruar nga Anabel

22 Janar 2021

Fotot virale: Përpara spitalit, qenushja pret të zotin e

Një qenushe kaloi ditë me radhë duke pritur jashtë një spitali në Turqi, ku i zoti po kurohej.

Qenushja Boncuk ndoqi ambulancën që transportoi të zotin, Cemal Senturk, në spitalin në Trabzon më 14 janar. Ajo më pas shkoi përditë, sipas agjencisë së lajmeve DHA. Vajza e Senturk, Aynur Egeli, tha se donte ta merrte Boncuk në shtëpi, por qenushja kthehej sërish në spital.

Fotot virale: Përpara spitalit, qenushja pret të zotin e

Fotot virale: Përpara spitalit, qenushja pret të zotin e

Fotot virale: Përpara spitalit, qenushja pret të zotin e

Një roje i sigurisë së spitalit, Muhammet Akdeniz, tha për DHA: “Ajo vjen çdo ditë rreth orës 9 të mëngjesit dhe pret deri në mbrëmje. Nuk hyn brenda. Kur hapet dera, thjesht zgjat pak kokë”.

Fotot virale: Përpara spitalit, qenushja pret të zotin e

Të mërkurën, Boncuk u ribashkua me Senturk pasi ia la spitalin.

Fotot virale: Përpara spitalit, qenushja pret të zotin e

MOS I HUMBISNI