Celebrity

Princesha prezanton të birin dhe zbulon emrin

Shkruar nga Anabel

20 Shkurt 2021

Princesha prezanton të birin dhe zbulon emrin

Princesha Eugenie dhe bashkëshorti i saj, Jack Brooksbank, e kanë quajtur djalin e tyre të vogël August Philip Hawke Brooksbank si një nderim për gjyshin e princeshës, Dukën e Edinburgut, princin Philip.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Princess Eugenie (@princesseugenie)

“Ne duam t'ju prezantojmë me August Philip Hake Brooksbank. Faleminderit për kaq shumë mesazhe të mrekullueshme. Zemrat tona janë plot dashuri për këtë njeri të vogël, fjalët nuk mund të shprehin. Jemi të ngazëllyer që jemi në gjendje të ndajmë këto fotografi me ju.” – shkroi Eugenie në Instagram.

August Philip erdhi në jetë më 9 shkurt dhe është stërnipi i nëntë i mbretëreshës Elizabeth dhe i njëmbëdhjeti në radhën për fron.

Princesha prezanton të birin dhe zbulon emrin

Eugenie dhe Jack Brooksbank u martuan në St George's Chapel, Windsor Castle, në tetor të vitit 2018.

MOS I HUMBISNI