Celebrity

Shëtitësi i qenve të Lady Gaga-s qëllohet me armë dhe dy qentë e saj rrëmbehen

Shkruar nga Anabel

25 Shkurt 2021

Shëtitësi i qenve të Lady Gaga-s qëllohet me armë dhe

Shëtitësi i qenve të Lady Gaga-s u qëllua me armë në mënyrë misterioze, ndërkohë që qentë e saj u rrëmbyen nga njeriu i paidentifikuar, i cili qëlloi me një pistoletë gjysmë-automatike. Ngjarja ndodhi të mërkurën, 24 shkurt, në Hollywood.

Këngëtarja ka një lidhje të veçantë me dy bulldogët e saj francezë, të cilët e kanë shoqëruar në evente si American Music Awards, Super Bowl etj.

Shëtitësi i qenve të Lady Gaga-s qëllohet me armë dhe

Ndërsa ngjarja po hetohet në Departamentin e Policisë në Los Angeles (LAPD), burime për TMZ thonë se këngëtarja po ofron 500.000 dollarë për "këdo që ka qentë e saj, pa asnjë pyetje". Në dispozicion është vendosur edhe një email ( [email protected]) për të marrë shpërblimin.

Bulldogët francezë janë nga racat më të kërkuara në SHBA. Këlyshët shiten për 2000 dollarë dhe ata me histori të jashtëzakonshme të shumimit mund të arrijnë deri në 10,000 dollarë. Sipas American Kennel Club, janë raca e katërt më e popullarizuar e qenve në Shtetet e Bashkuara.

Shëtitësi i qenve të këngëtares është fatmirësisht në gjendje të mirë.

Shëtitësi i qenve të Lady Gaga-s qëllohet me armë dhe

Burimi: CNN, TMZ

MOS I HUMBISNI