Muzika

Kelly Clarkson, që u bë e famshme përmes cover-ave, tregon se cilën këngë nuk guxon ta interpretojë

Shkruar nga Anabel

6 Prill 2021

Kelly Clarkson, që u bë e famshme përmes cover-ave, tregon se

Kelly Clarkson është padyshim një nga yjet e këngëve cover (interpretim i këngëve të artistëve të tjerë). Kujtojmë se ajo u bë e famshme duke interpretuar në këtë mënyrë në American Idol, ku u shpall fituese në vitin 2002. Padyshim që zëri i saj nuk i trembet interpretimeve të këngëve të Lady Gaga-s, Kylie Minogue, Erasure, Clash etj. Por ja që ekziston një këngë të cilën ajo nuk guxon ta këndojë – dhe gjejeni cila...

Në episodin e fundit të “Voice”, Kelly i tha yllit latin Luis Fonsi, i cili është ndihmës-trajner në skuadrën e saj, se ajo mendon se “Despacito” është e paprekshme.

“Sapo kuptova diçka. Ti ke këngën e vetme në histori të cilën kam frikë ta këndoj. Dhe jam praktikuar kaq shumë, sepse më pëlqen të këndoj spanjisht, ose në gjuhë të ndryshme. Është si kënga më e famshme e të gjitha kohërave. Mendoj, ‘E di çfarë, nuk e këndoj fare’.” – tha ajo.

Nëse e keni harruar, “Despacito” është videoja me më shumë klikime në YouTube, por pas “Baby Shark Dance” që renditet në vendin e parë. Bashkëpunimi i Luis Fonsi-t dhe Daddy Yankee numëron më shumë se 7.2 miliardë shikime, ndërsa “Baby Shark Dance” ka më shumë se 8.2 miliardë.

MOS I HUMBISNI