Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Shkruar nga Anabel

2 Maj 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Ju mund të vendosni të merreni fitnes, veçanërisht nëse nuk keni dalë shumë nga shtëpia gjatë pandemisë. Tani mund të mendoni se duhet të bëni diçka për të forcuar muskujt, kështu që vazhdoni. Hëna e re te Demi, 11 maj, do t'ju japë të gjithë energjinë për të filluar dhe nëse filloni shpejt do të shihni rezultatet në një kohë të shkurtër. Nëse jeni marrë me aktivitet fizik, mund të dëshironi të ndryshoni rutinën tani që moti po bëhet më i ngrohtë dhe peizazhi më i bukur.

Detyrat e reja do të vijnë gjithashtu, falë të njëjtës Hënë të re dhe do të jeni të zënë me shumë detaje. Nëse jeni pa punë, kjo Hënë e re mund t'ju ndihmojë të gjeni punë të ngjashme me çfarë që keni bërë më parë, ose punë me kohë të pjesshme nëse keni detyrime në shtëpi, siç janë fëmijët e vegjël për t'u kujdesur dhe keni nevojë për fleksibilitet në orare.

A jeni i interesuar të merrni një qen apo mace të re për familjen? Hëna e re e 11 majit vjen me një pako mundësish - përfshirë mundësinë për të marrë një kafshë shtëpiake.

Një eklips i rëndësishëm i Hënës së plotë më 26 maj në Shigjetar është gati të sjellë ndryshime në jetën e përditshme. Do të filloni ta shihni veten në një dritë të re, të gatshëm për të filluar një kapitull tjetër në jetë. Kjo mund të ketë të bëjë me një marrëdhënie serioze në të cilën jeni tani. Muajin tjetër, do të shihni një eklips diellor të Hënës së re te Binjakët më 10 qershor. Të dyja këto eklipse do të punojnë së bashku për të përmirësuar jetën.

Këtë muaj, Jupiteri, planeti i madh i fatit të mirë, do të zhvendoset te Peshqit, shtëpia e katërt e shtëpisë, nga 13 maji deri më 28 korrik. Pasi të mbarojë kjo periudhë, do të merrni më shumë mundësi nga 28 dhjetori 2021, deri më 10 maj 2022, dhe pastaj përsëri nga 28 tetori deri më 20 dhjetor 2022.

Pas kësaj, do të humbni avantazhin e Jupiterit në çështjet e shtëpisë dhe pasurive të patundshme për më shumë se një dekadë, kështu që nëse keni nevojë të lëvizni, shfrytëzojeni këtë mundësi duke filluar nga 13 maji. Mund të përdorni energjinë e Jupiterit në shumë mënyra - për të rinovuar, për të blerë një pjesë të bukur mobiljesh, për të pikturuar dhe për të bërë riparime etj.

Duket sikur shpenzimet janë rritur që nga fundi i marsit, por do të ulen sapo Marsi të lëvizë në Luan, 11 qershor.

Mbani në mend se Mërkuri do të shkojë në prapavijë më 29 maj deri më 22 qershor, kohë për të mos u mbyllur në shtëpi ose për të nënshkruar letra ligjore. Gjithashtu nuk është koha e duhur për të blerë pajisje elektronike ose gjëra të shtrenjta për shtëpinë.

Nga ana romantike, nëse jeni të lidhur, do të keni favor nga Afërdita në shtëpinë e shtatë të martesës dhe përkushtimit, duke shtuar lehtësi dhe butësi në ndërveprimet tuaja.

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2021: Shigjetari dhe Bricjapi

Maji duhet të jetë një pushim i mirë nga rutina. Nuk ka dyshim që keni qenë duke punuar shumë dhe me Afërditën në sektorin e punës, do të jeni të pëlqyer nga menaxherët dhe kolegët. Puna ka gjeneruar mjaft të ardhura edhe për ju - Jupiteri, dhuratadhënësi dhe fati, ka qenë në shtëpinë e dytë me të ardhura të fituara që nga mesi i dhjetorit dhe ju ka shpërblyer bujarisht. Jupiteri do të largohet shkurtimisht këtë muaj, nga 13 maji deri më 28 korrik.

Nëse duhet të nënshkruani ndonjë kontratë ose të negocioni ndonjë marrëveshje, bëjeni këtë në pjesën e parë të majit teksa Jupiteri është në gjendje t'ju ndihmojë (para 13 majit). Në fakt, 2021 ka të ngjarë të jetë viti juaj më i mirë për rritje të të ardhurave në më shumë se një dekadë.

Lidhja juaj me artet e komunikimit do të rritet jashtëzakonisht shumë. Mund të dilni në një zonë të re. Nga ana tjetër, mund të vendosni të shkruani një libër ose skenar ose të keni një shans për të redaktuar diçka.

Disa nga lajmet më të lumtura që kam për ju kanë të bëjnë me Hënën e re që shfaqet në Dem, shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë. Nëse jeni beqar, jini të hapur ndaj kërkesave për të takuar dikë të ri nga miqtë apo edhe nga bashkëpunëtorët. Ditët që pasojnë këtë Hënë të re më 11 maj do të jenë koha më e fuqishme e vitit për të dalë me dikë.

Nëse jeni duke u përpjekur të keni fëmijë, kjo Hënë e re mund të jetë një ndihmë e madhe. Nëse jeni të lidhur, Hëna do t'ju tërheqë larg çështjeve të rëndomta të jetës së përditshme dhe do të prezantojë një ndjenjë më të lehtë, më të butë e njëri-tjetrin.

Do të keni kohë për t’ju përkushtuar argëtimeve tuaja të preferuara.

Një eklips i madh i Hënës sxë plotë në Shigjetar do të pritet më 26 maj dhe në atë kohë mund të dalë një sekret - i juaji, apo i dikujt tjetër. Nëse nuk është sekreti juaj, mund të habiteni nga ajo që do të dëgjoni.

Në të njëjtën kohë, Marsi në Gaforre do të kundërshtojë Plutonin në Bricjap afër fundit të muajit dhe në fillim të qershorit, kështu që dikush mund të jetë duke mbajtur një qëndrim të ashpër me ju dhe mund të dëshironi të kundërpërgjigjeni me të njëjtën forcë.

Në këtë Hënë të plotë më 26 maj, mund të keqinterpretoni një mesazh ose koment, kështu që para se të reagoni, mendoni. Mërkuri, planeti i komunikimit, do të shkojë në prapavijë nga 29 maji deri më 22 qershor, duke rritur shanset keqkuptime. Shmangni marrëveshjet ose vendimet e rëndësishëm gjatë kësaj periudhe sepse gjykimi mund të jetë i gabuar.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI