Horoskopi Mujor

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2021: Ujori dhe Peshqit

Shkruar nga Anabel

2 Maj 2021

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2021: Ujori dhe Peshqit

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2021: Ujori dhe Peshqit

Në maj, mund të përqendroheni në jetën tuaj private, veçanërisht te familja dhe shtëpina. Duket se mund të dëshironi të bëni ndryshime në hapësirën e tanishme. Tani, Hëna e re në Dem më 11 maj do t'ju ndihmojë të pastroni shqetësime të tjera në mënyrë që të mund të përqendroheni më në fund te dekor dhe planet e lidhura me familjen.

Siç e shihni, kjo Hënë e re vjen me shumë bonuse. Me të gjitha mjetet, nëse jeni duke kërkuar një vend të ri për të jetuar, mund të dilni në zgjidhjen perfekte më 11 maj ose shumë afër tij. Nëse keni punuar për të gjetur një mënyrë për të ndihmuar një prind, kjo Hënë e re mund t'ju ndihmojë gjithashtu të gjeni një zgjidhje të mirë.

Gjithashtu, në Hënën e re, Saturni do të punojë në një mënyrë miqësore me Mërkurin, planetin e komunikimit dhe marrëveshjeve, kështu që mund të nënshkruani letra në ose afër 11 majit. Mbani në mend se Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 29 maji deri më 22 qershor, kështu që shmangni nënshkrimet ligjore në këtë periudhë. Përveç kësaj, mos blini artikuj elektronikë për shtëpinë.

Dashuria duhet të jetë mirë këtë muaj nga 8 maji deri në 2 qershor kur Afërdita do të rrëshqasë përmes Binjakëve, në shtëpisë e pestë të dashurisë, romancës dhe argëtimit. Këto javë do të ishin ideale për një takim të parë ose për të bërë diçka për të përmirësuar raportin.

Eklipset janë kthyer – i pari do të mbërrijë si eklips i Hënës së plotë më 26 maj. Eklipset vijnë në çifte, kështu që muajin tjetër do të ndjeni të dytin, një eklips diellor të Hënës së re te Binjakët më 10 qershor në shtëpinë tuaj të dashurisë së vërtetë.

Eklipsi i hënës së plotë të këtij muaji do të jetë më emocional dhe do të tërheqë vëmendjen tek një mik/mikeshë që mund të largohet, të martohet ose të ketë fëmijë. Eklipset shpesh “eklipsojnë” njerëzit nga mjedisi ynë i ngushtë.

Ka mundësi që një mik të bëjë diçka që ju bën të ndiheni të lënduar ose të tradhtuar, por le të shpresojmë se nuk është mënyra se si do të shkojnë gjërat.

Shtëpia e njëmbëdhjetë, ku do të ndodhë ky eklips i Hënës së plotë në tabelën tuaj, nuk quhet vetëm shtëpia e miqësisë, por edhe shtëpia e shpresave dhe dëshirave. Ky eklips ka disa aspekte të mira që lidhen me të, kështu që është e mundur që një mik mund t'ju surprizojë për mirë.

Eklipsi i 26 majit mund t'ju ndihmojë të materializoni një dëshirë që keni mbajtur në zemër. Për ju, Shigjetari rregullon këtë zonë të hartës diellore dhe Jupiteri është sundimtari i Shigjetarit. Eklipset janë mjeti më i fuqishëm që universi përdor për të kryer ndryshime të shpejta. Ky duket një eklips miqësor me ju.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 29 maji deri më 22 qershor, kështu që shtyni çdo veprim madhor. Mërkuri mund të përzihet me komunikimin, prandaj sigurohuni që mesazhet që merrni në kohën e eklipsit të jenë të sakta.

Do të ketë shumë lajme të mira muajin e ardhshëm dhe nuk keni pse të jeni beqar ose jo në një lidhje për të shijuar çfarë do të vijë. Eklipsi i 10 qershorit do të ketë shumë mundësi pozitive për ju.

Horoskopi i Susan Miller për muajin maj 2021: Ujori dhe Peshqit

Koha juaj po vjen të dashur Peshq dhe megjithëse koha më e mirë për ju fillon vitin e ardhshëm, do të merrni një pamje magjepsëse të asaj që do të vijë. Njëri nga dy planetët sundues, Jupiteri, dhuratadhënësi dhe fatsjellësi, do të hyjë te Peshqit më 13 maj dhe do të qëndrojë atje deri më 28 korrik. Pas kësaj, Jupiteri do të kthehet tek Ujori deri në fund të vitit, 28 dhjetor 2021. (Planeti tjetër sundues është Neptuni — Jupiteri u caktua nga të lashtët si sundimtari juaj para se të zbulohej Neptuni. Astrologët modernë i shohin të dy planetët).

Jupiteri do të hyjë sërish te Peshqit nga 28 dhjetori 2021 deri më 10 maj 2022. Më vonë gjatë vitit 2022, Jupiteri do të kthehet te Peshqit nga 29 tetori deri më 20 dhjetor 2022. Kjo është një kohë mjaft e dobishme për ju. Jupiterit i duhen 12 vjet për t’u rrotulluar rreth Diellin, kështu që ju është dashur të prisni shumë gjatë për këtë aspekt të shkëlqyer.

Kur keni Jupiterin në shenjë, merrni shumë të mira. Do të takoni njerëz të fuqishëm të cilët do të duan t'ju ndihmojnë të kaloni në nivelin tjetër. Ju mund të udhëtoni vitin e ardhshëm (2022).

Gjërat që kanë tendencë të ndodhin kur Jupiteri është në shenjën tuaj është se ju mund të gjeni dashurinë e vërtetë.

Peshqit e lindur nga 19-26 shkurt kanë më shumë gjasa të ndiejnë përfitimet e pozicionit të Jupiterit këtë muaj. Peshqit e lindur më vonë do të marrin shpërblimin e tyre vitin e ardhshëm. Të gjithë personat e shenjës së Peshqve do të përfshihen - asnjë nuk do të lihet jashtë.

Këtë muaj, keni një Hënë të re më 11 maj në shtëpinë eudhëtimit në distancë të shkurtër, kështu që mund të keni një shans për të bërë një udhëtim gjatë fundjavës pasuese.

Pjesa e grafikut që do të ndriçohet gjithashtu rregullon marrëveshjet, kështu që mund t'ju kërkohet të nënshkruani letra këtë muaj dhe nëse po, bëjeni atë në fillim të majit, duke lënë një hapësirë ditësh para 29 majit, datës kur Mërkuri do të shkojë në prapavijë deri më 22 qershor.

Një nga periudhat tuaja më të mira për romancë, blerje dhe argëtim do të jetë gjatë javës së parë të majit kur Afërdita do të jetë në Dem, një shenjë toke që shkrihet bukur me Peshqit, shenjë uji. Nga 8 maji deri më 2 qershor, Afërdita do të lëvizë përmes Binjakëve dhe do të ndriçojë sektorin e shtëpisë, duke ju lejuar të bëni atje ndryshime që do t’i adhuroni.

Keni më shumë arsye të entuziazmoheni për jetën romantike. Marsi tani është në Gaforre (që nga 23 prilli për të qëndruar deri më 11 qershor), duke ndezur shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë për herë të parë në dy vjet. Marsi do t'ju bëjë më tërheqës dhe magnetik dhe mund të takoni një person në punë që do të jetë një interes romantik.

30 maji, kur Marsi i drejtohet sundimtarit tuaj Neptunit në mënyrën më harmonike të mundshme, është një ditë e shkëlqyer për gjenerimin e ideve krijuese të reklamave, sepse imagjinata do të funksionojë në nivele të larta. Është gjithashtu dita për një takim romantik, pavarësisht nëse jeni të martuar, keni një lidhje prej kohësh, apo po dilni për herë të parë.

Duke iu drejtuar karrierës, të gjithë sytë do të drejtohen te ju në eklipsin e Hënës më 26 maj në Shigjetar kur një projekt i madh arrin fundin. Ky eklips mund t'ju gjejë duke fituar një çmim, duke marrë një reklamim të pazakontë, të favorshëm mediatik ose duke ju dhënë një punë në një pozicion të ri ose ngritje në detyrë.

Nëse jenitë vetëpunësuar, tani mund të fitoni një klient të ri prestigjioz. Shumë dëshira të karrierës do të bëhen realitet.

Eklipset sjellin ndryshime dhe drejtime të reja. Ngjarjet e këtij eklipsi mund t'ju vendosin në një rrugë të re. Nëse do të ndodhë ndonjë gjë e pafavorshme (megjithëse nuk ka të ngjarë - nuk ka asnjë tregues që do të ndodhë), dijeni se personi që ju shkaktoi pakënaqësi ju bëri një nder, duke ju hapur për mundësi të reja dhe profesionale. Ky është një eklips pozitiv, që ka për qëllim t'ju tregojë teknika të reja dhe t'ju ndihmojë të gjeni mënyra shtesë për të shfaqur talentet që keni.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI