Showbiz dhe TV

Motra e të ndjerit Ergi Dini publikon një këngë të padëgjuar më parë të tij!

Shkruar nga Anabel

16 Qershor 2021

Motra e të ndjerit Ergi Dini publikon një këngë të

Këngëtarja Barbana Dini, përmes një postimi në Instagram ka njoftuar publikimin e një kënge të re nga Ergi Dini.

"Një këngë e punuar disa vite më parë nga Ergi. E publikojmë pikërisht sot, duke qenë se ishte një material muzikor i përshtathsëm për stinën e verës. Jemi munduar të përshtasim diçka nuk patur mungesë materialesh filmike të tij për ta shoqëruar dhe duke patur parasysh faktin që shumë nga ju e deshët pafund dhe do donit të dëgjonit diçka të re nga AI."

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Barbana Dini (@barbana_ergidini)

Klipi i këngës përfshin një sërë daljesh të tij në X-Factor, prej të cilit ai doli edhe fitues. 

Ergi Dini, vetëm 22 vjeç asokohe, u nda nga jeta në nëntor të 2016-s si pasojë e një aksidenti me motor, teksa udhëtonte me mikun e tij, Kejdi Halilin. Edhe pse u dërguan me urgjencë në Spitalin e Traumës, dy të rinjtë nuk mundën të mbijetonin.

MOS I HUMBISNI