Celebrity

Vajza e Michael Jackson flet për tabutë e familjes dhe se si fama e të atit i shkakton trauma!

Shkruar nga Anabel

19 Qershor 2021

Vajza e Michael Jackson flet për tabutë e familjes dhe se si fama e

Në një intervistë me Willow Smith në Red Table Talk, 23-vjeçarja Paris Jackson ka treguar se nuk u ndje e pranuar nga disa anëtarë të familjes së saj, shumica e të cilëve ishin "Dëshmitarë të devotshëm të Jehovait", kur ajo tha publikisht se ishte *queer, në moshën 14-vjeçare.

"Unë kam arritur një pikë tani ku kam dashuri dhe respekt për familjen time, besimet e tyre, kulturën, fenë e tyre dhe nëse pres që ata t' lënë ato mënjanë vetëm që unë të ndihem e pranuar, këto pritshmëri do më mërzisnin. Jam ende duke e kuptuar të gjithë këtë. Familja ime është shumë fetare dhe homoseksualiteti është shumë tabu, kështu që atyre nuk u pëlqen të flitet për këtë."

Jackson, e cila ishte 11 vjeç kur babai i saj, Michael Jackson, vdiq në 2009, ka folur më parë për presionet e rritjes si pjesë e një prej familjeve më të famshme në botë, por tani ka zbuluar për herë të parë sfidat me të cilat ajo dhe disa prej të afërmve të saj përballen. 

Vajza e Michael Jackson flet për tabutë e familjes dhe se si fama e

Megjithatë, modelja dhe këngëtarja gjithashtu zbuloi se ka patur një mbështetje shumë të madhe nga dy vëllezërit e saj, Prince, 24 vjeç dhe Bigi, 19 vjeç. Kur Paris ishte në shkollë të mesme, vëllai i saj i madh iu bashkua një klubi studentësh për LGBTQ+.

"Ata kanë qenë gjithmonë mbështetës. Jam me fat, sepse jo shumë njerëz mund të thonë që kanë vëllezër e motra që u qëndrojnë kaq afër."

Jackson foli gjithashtu për traumën e vazhdueshme që ajo vuan si rezultat i ndërhyrjes së medias në jetën e babait të saj, duke zbuluar se ajo përjeton ende "zëra si haluçinacione" apo "paranoja të rënda" nga kujtimet e shkuara me paparacë. Jackson vazhdoi të shpjegonte se pavarësisht famës së pabesueshme të babait të saj, ajo dhe vëllezërit e motrat janë rritur me "moral dhe jo të përkëdhelur nga fama apo të ardhurat".

Burimi: Unilad

MOS I HUMBISNI