Celebrity

'Ajo më dha një jetë të tretë': Aktori, tani 95-vjeç, flet për gruan 46 vite më të re!

Shkruar nga Anabel

19 Qershor 2021

'Ajo më dha një jetë të tretë': Aktori, tani

Aktori, komediani, balerini dhe këngëtari Dick Van Dyke tani është 95 vjeç. Por pavarësisht moshës, mesa duket Dick ka arritur t'i ruajë lëvizjet e tij të kërcimit dhe sharmin e tij, sepse 9 vjet më parë vuri një unazë në gishtin e Arlene Silver, e cila është 46 vite më e re se ai. Dyshja thotë se ka një martesë të ngjashme me përrallat.

'Ajo më dha një jetë të tretë': Aktori, tani

Para se Arlene të takonte Dick, ajo ishte një artiste grimi në SAG Awards, por gjithçka që bëri ishte prapa skenave. Sidoqoftë, disa vitë më vonë ajo u shfaq në tapetin e kuq me një fustan të bukur dhe me të ftuarin e nderit, bashkëshortin e saj të ardhshëm, Dick. Ashtu si në një përrallë.

'Ajo më dha një jetë të tretë': Aktori, tani

Por kjo nuk është gjithçka që e bën marrëdhënien e tyre të veçantë. Ata e duan dhe kujdesen shumë për njëri-tjetrin, dhe edhe pse Dick është pothuajse 96 vjeç, kjo nuk e ndalon atë të kërcejë dhe të këndojë së bashku me bashkëshorten çdo ditë. 

Si nisi historia?

Ata e filluan si miq kur u takuan për herë të parë në 2006-ën. Dick nuk i kishte folur kurrë dikujt që nuk e njifte fare krejt nga asgjëja, por kur pa Arlene, shkoi për t'i thënë 'përshëndetje'. Arlene nuk e dinte që Dick kishte një karrierë aq të suksesshme dhe në atë kohë, ajo nuk kishte parë asnjë nga shfaqjet e tij, madje as Mary Poppins.

'Ajo më dha një jetë të tretë': Aktori, tani

Disa muaj pasi u takuan, Dick punësoi Arlene të ishte një artiste grimi në disa filma të tij Hallmark. Pavarësisht nga hendeku i tyre në moshë, ata menjëherë patën një kimi të mirë si miq. Por nuk vonoi shumë dhe romanca lindi. Sapo kuptuan se ishin të destinuar për njëri-tjetrin, ata thanë "Po" në 2012-ën.

A i ka penguar diferenca e madhe në moshë?

'Ajo më dha një jetë të tretë': Aktori, tani

Me kalimin e viteve, Dick dhe Arlene u bënë të pandashëm. Dhe për ta, diferenca e moshës nuk ishte kurrë problem.

"Unë jam emocionalisht e papjekur dhe Arlene është shumë e mençur për moshën e saj, kështu që ne takohemi diku në mes. Ajo më ka dhënë një jetë të tretë."
Arlene nuk ishte martuar kurrë më parë, dhe asnjë nga marrëdhëniet e saj të mëparshme nuk kishte funksionuar.

Sipas fjalëve të saj, asaj iu desh të kalonte nëpër shumë "bretkosa për të marrë princin e saj".

"Ai është qenie njerëzore e përsosur, por është gjithashtu partner i përsosur. Më bën të ndihem sikur mund të bëj gjithçka. Është adhuruesi im më i madh. Ai thjesht beson në mua.”

Burimi: Huff Post, Bright Side

MOS I HUMBISNI