Bota

Reagon bashkëshorti i kineastes së vrarë aksidentalisht nga aktori: 'Respektoni dhimbjen tonë'

Shkruar nga Anabel

23 Tetor 2021

Reagon bashkëshorti i kineastes së vrarë aksidentalisht nga

Bashkëshorti i kineastes së ndjerë që humbi jetën pasi u qëllua aksidentalisht nga aktori Alec Baldwin ka reaguar për herë të parë, përmes një deklarate prekëse në Twitter.

"Halyna na frymëzonte të gjithëve me pasionin dhe vizionin e saj. Pasuria që ka lënë pas është shumë e veçantë për t'u shpjeguar me fjalë. Dhimbja jonë është tmerrësisht e madhe, prandaj i kërkojmë medias të respektojë humbjen dhe hidhërimin e familjes sonë."- shkruan ai për bashkëshorten e 16-viteve me të cilën ka dhe një djalë.

42-vjeçarja humbi jetën ditën e enjte pasi u godit në krahëror nga arma skenike që do të përdorej gjatë xhirimeve të skenës për filmin "Rust". Xhirimet e filmit po zhvilloheshin pranë Santa Fe në New Mexico. Alec thuhet se e ka marrë armën pas konfirmimit të ndihmës regjisorit, i cili ka qenë i bindur për sigurinë e përdorimit të armës. 

Ndër të tjera, bashkëshorti i të ndjerës është shprehur se ka qenë në kontakt me aktorin, i cili është treguar shumë mbështetës ndaj gjithë kësaj tragjedie në të cilën u përfshi aksidentalisht. Përveç saj, u lëndua dhe regjisori i filmit Joel Souza, i cili aktualisht ka lënë spitalin dhe është jashtë rrezikut për jetën. 

Reagon bashkëshorti i kineastes së vrarë aksidentalisht nga

 

MOS I HUMBISNI